سرویس یار

 امنیت فرزند شما در راه مدرسه

سامانه سرویس مدرسه

 فرزند من سوار سرویس شده است؟
سرویس مدرسه به موقع رسیده است؟
آیا راننده مسیر صحیح را انتخاب کرده است؟
آیا راننده توقف در مسیر دارد؟
آیا فرزند من از خدماتی امن برخوردار است؟
فرزند من با سلامتی به مدرسه رسیده است؟

این و بسیاری از سوالات دیگر از این نوع، نگرانی مادران و پدران هر روز است. تنها راه غلبه بر این نگرانی، استفاده از فناوری روز است. دنیای پردازش، با توجه به تخصص و سه دهه تجربه در زمینه حضور، یک برنامه کاربردی ارائه می دهد که به شما کمک می کند والدین عزیز در هر لحظه از وضعیت فرزندتان در سرویس مدرسه مطلع شوید.
ارائه سرویس مدرسه یکی از با ارزشترین نوع خدمات به شهروندان و دانش آموزان محسوب می شود. اکثر والدین، بالاخص والدین شاغل، از این سرویس ها استقبال می کنند. سرویس مدارس کمک شایانی به صرفه جویی در وقت والدین نموده است. چرا که دیگر نیازی نیست فرزندان خود را تا مدرسه راهی کنند و یا به وقت تعطیلی مدارس به دنبال آن ها بروند. و نیز رفت و آمد با این سرویس ها که نقطه ی آغاز آن از درب منزل است در مقایسه با تاکسی و اتوبوس ها که در نقاط مشخصی از شهر است، میسرتر می باشد. علیرغم این ویژگی های مثبت برای استفاده از سرویس مدارس، والدین و حتی مسئولین مدارس نگرانی مهمی دارند. از رمان ترک دانش آموزان از منزل و رسیدن آن ها به مدرسه و نیز بالعکس، آنان در بی اطلاعی به سر می برند که منجر به نگرانی آنان می شود و خود بحرانی به وجود می آورد. برای حل این مسئله، دنیای پردازش به کمک " سرویس یار" و اپی که در دستگاه هوشمند دانش آموزان می تواند نصب شود، این امکان برای اولیا و مسئولین مدارس فراهم می شود تا از زمان ورود و خروج دانش آموزان آگاه باشند.

 

معرفی پروژه

سرویس یار سامانه و اپلیکیشن هوشمند سازی سرویس مدارس است که براساس فناوری های NFC ،RFID ،GPS با استفاده از کارتهای مایفر دانش آموزان و گوشی های هوشمند رانندگان سرویس مدارس شکل گرفته است. البته در صورتی که دانش آموزان کارت نداشته باشند و یا گوشی رانندگان قابلیت NFC را نداشته باشد، ثبت تردد و کنترل سوار و پیاده کردن دانش آموزان به صورت دستی و توسط رانندگان صورت می پذیرد. اما در حالتی که گوشی هوشمند آندرویدی با قابلیت NFC موجود باشد ثبت ورود و خروج به سرویس با نزدیک کردن کارت Mifare به قسمت پشت گوشی انجام می گیرد. که علاوه بر جلوگیری از خطای نیروی انسانی، وجود و حضور دانش آموز در سرویس قطعی خواهد شد.
سامانه و اپلیکیشن "سرویس یار" پس از نیازسنجی اولیه و طی یک پروژه بررسی میدانی در مدارس مختلف شهر تهران مورد ارزیابی اولیه قرار گرفته و در ادامه به طراحی و پیاده سازی نرم افزاری این محصول منجر شده است.

اپ سرویسیار چگونه کار می کند؟

سرویس یار، سامانه هوشمند سرویس مدارس این امکان را به شما خواهد داد که به محض فعال کردن گروه سفر توسط راننده، شما بتوانید موقعیت سرویس را قبل از رسیدن به درب منزل بر روی نقشه بصورت آنلاین مشاهده نمائید. چنانچه راننده به محدوده منزل شما نزدیک شود، از طریق پیامک و همچنین اطلاع رسانی داخل برنامه، مطلع خواهید شد و فرزند خود را برای سوار شدن به سرویس آماده خواهید نمود. هنگام سوار شدن فرزند شما در سرویس از وی خواهش نمائید در صورت داشتن کارت سرویس آن را به قسمت NFC گوشی همراه هوشمند راننده نزدیک نمائید تا عمل ثبت تردد به صورت خودکار انجام شود که در این حالت مجددا برای شما پیامک و Notification ارسال خواهد شد.
چنانچه گوشی همراه راننده سرویس این قابلیت را نداشته باشد، راننده به صورت دستی برای فرزند تردد را ثبت خواهد نمود که در این حالت نیز والدین مطلع خواهند شد. در تمام طول مسیر، شما می توانید مسیر حرکت فرزند خود را روی نقشه به صورت آنلاین تا رسیدن به مقصد به همراه سرعت حرکت مشاهده نمائید.برای این منظور با نگهداشتن عکس دانش آموز و کشیدن آن در قسمت پائین برنامه، نقشه برای شما فعال خواهد شد. همچنین در هنگام تعطیل شدن مدرسه، زمان و محل سوار شدن و مسیر حرکت تا درب منزل را میتوانید مشاهده نمائید. در صورت نیاز می توانید برای راننده پیام های پیش فرض را ارسال نمائید.

مزایا

رصد راننده سرویس در لحظه از مسیر، مشخص شدن میزان سرعت خودرو، زمان رسیدن سرویس به درب منزل یا مدرسه، وضعیت خودرو در ترافیک های پیش بینی نشده و ارتباط دو طرفه بین راننده و والدین از مزایای هوشمند سازی سرویس مدارس می باشد.
کنترل تمامی رانندگان سرویس توسط پیمانکار، به مدیریت بهتر انجام سرویس ها کمک و بهینه سازی هزینه ها برای پیمانکار منجر خواهد شد.
مدرسه به عنوان متولی دانش آموزان، قادر خواهد بود که بر کنترل تردد خودروهای سرویس مدرسه نظارت داشته باشد.

معایب

درصورت عادت کردن والدین و محتاج شدن به این برنامه ها، چنانچه اینترنت قطع باشد و یا گوشی موبایل راننده به دلایل مختلفی از جمله فراموشی، خاموش گردد و والدین دچار ترس و نگرانی از عدم اطلاع از وضعیت دانش آموز خود را داشته و مستاصل خواهند شد. البته این مورد شاید سالی یکبار نیز اتفاق نیوفتد.

خدمات پس از فروش و پشتیبانی

شرکت دنیای پردازش در زمینه ارائه خدمات پشتیبانی تلفنی و یا حضوری برای سخت افزارها و نرم افزارهای خود، یکی از شرکت های پیشرو است. این شرکت افتخار دارد که تا کنون بیش از 30000 سازمان، نهاد، اشخاص حقیقی و حقوقی در سراسر کشور ایران و برخی کشورهای منطقه ارائه محصول و خدمات داشته باشد. نمایندگی های  این شرکت در سراسر کشور آماده خدمت گذاری به مشتریان عزیز هستند. ارائه خدمات برای نرم افزار سرویس یار به صورت سالانه (سال تحصیلی به همراه تعطیلات تابستانی) انجام می شود.

نظر خود را ثبت کنید