دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره

دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره چیست؟

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره دستگاهی است که از فناوری تشخیص چهره برای شناسایی و احراز هویت کاربران استفاده می کند. می توان از آن برای ردیابی حضور و غیاب کارکنان، مدیریت دسترسی به مناطق ممنوعه و حتی خودکارسازی پست های بازرسی امنیتی استفاده کرد.

این دستگاه راه‌حلی مدرن برای ردیابی حضور و غیاب خودکار کارکنان با استفاده از شناسایی چهره آنها هستند و در دنیای پردازش، مجموعه‌ای جامع از بهترین دستگاه های چهره خوان را خواهید یافت. بسته های نرم افزاری متنوع با قابلیت های متفاوت این امکان را به مشتریان می دهد تا متناسب با کسب و کار خود بهترین سیستم حضور غیاب را با قیمت بهینه انتخاب کنند.

 این سامانه، ورود و خروج را برای کارمندان آسان می کند. تنها کاری که آنها باید انجام دهند این است که جلوی دستگاه بایستند در حالی که از صورت آنها اسکن می شود. این یک فرآیند فوق العاده سریع است که عملکرد آن بیش از یک ثانیه طول نمی کشد. در شناسایی دقیق تک تک کارمندان، چهره خوان ها راه بسیار خوبی برای مقابله با مشکل اتلاف زمان هستند، و همچنین به شما در مدیریت داده های حضور و غیاب و افزایش بازدهی سازمانتان کمک می کند.

دستگاه حضورغیاب تشخیص چهره چگونه کار می کند؟

دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره معمولاً با گرفتن یک تصویر دیجیتالی از چهره کاربر و سپس مقایسه آن با پایگاه داده کاربران مجاز کار می کنند. اگر چهره شناسایی شود، دستگاه کاربر را به عنوان حاضر علامت گذاری می کند.

برنامه ای که روی این دستگاه نصب شده، شاخص های کلیدی چهره افراد را نقطه گذاری می کند و با وصل کردن نقاط یک الگو ایجاد  می کند. این الگو یا گراف مانند چهره انسان برای هر کارمند منحصر به فرد است. روش ثبت حضور هم به صورت مقایسه ای با پایگاه داده است و لازم است برای نمونه گیری یک بار ورودی عکس چهره کارمندان داده شود.

اگر علاقه دارید بدانید الگوریتم ها و تکنولوژی های استفاده شده در دستگاه های حضور غیاب تصویری چه هستند و چگونه کار می کنند پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

در آخر هم اطلاعات پردازش نشده در دستگاه توسط نرم افزار حضور و غیاب تحلیل شده و مراحل پرداخت و محاسبه زمان کاری به صورت اتوماتیک انجام شده و گزارش آن برای مدیر منابع انسانی به همراه تحلیل های مرتبط ارسال می شود.

تفاوت مدل های مختلف دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره

همانطور که میبینید، دستگاه ها دارای مدل های مختلفی هستند که می تواند برای خریداران گیج کننده باشد بنابراین باید به دقت مشخصات هر مدل را مطالعه کنید و بررسی کنید آیا می تواند نیازهای شما را برطرف کند؟

به عنوان مثال، اکثر دستگاه ها همزمان از تشخیص اثر انگشت و تشخی صچهره پشتیبانی نمی کنند اما برخی مانند دستگاه حضور و غیاب Uface  این قابلیت را دارند. شاید برای شما مهم باشد که دستگاهتان دارای حسگر حرارتی باشد تا از وی دمای بدن افراد را تشخیص دهد. بنابراین فقط حق انتخاب بین دو مدل PW1880 و PW1850 را خواهید داشت. برای مراکز بهداشتی که لازم است افراد ماسک بر صورت داشته باشند، مدل های جدیدتر مناسب هستند و بدون ماسک حضور افراد را ثبت نمی کنند و پیغام هشدار می دهند.

در جدول زیر می توانید تفاوت مدل های مختلف را بر اساس ویژگی هایشان مشاهده کنید:

رسانه - عکس - لوگوی دنیای پردازش رسانه - عکس - PW 1700 رسانه - عکس - PW 1600 رسانه - عکس - PW 1880 رسانه - عکس - PW 1850 رسانه - عکس - PW 1850L رسانه - عکس - PW 1830 رسانه - عکس - uFace202 رسانه - عکس - Mface302 رسانه - عکس - US10C
نام مدل PW 1700
PW 1600
PW 1880
PW 1850
PW 1850 L
PW 1830
uFace202
Mface 302 US10-C
تشخیص چهره (تعداد) × × ۱۰۰/۰۰۰ ۵۰/۰۰۰ ۳/۰۰۰ ۱/۰۰۰ ۳/۰۰۰ ۲۰۰ ×
کارت خوان  
اثر انگشت (تعداد)

۹۰۰۰

(Option)۲۵۰۰۰

۹۰۰۰

(Option)۲۵۰۰۰

× × × × ۴۰۰۰ ۵۰۰ ۳۰۰۰
نمایشگر لمسی × ×
اندازه نمایشگر ۵ اینچ ۷ اینچ ۸ اینچ ۵ اینچ ۵ اینچ ۲/۸ اینچ ۴/۳ اینچ ۲/۸ اینچ ۳ اینچ
Ethernet(RJ45)
×
RS232/485 RS232 RS232 × × × RS232
Wi-Fi Option Option
Option × Option
USB  
GPRS Option Option × × × × Option × ×
 حسگر حرارتی  × × Option Option × × × × ×
صفحه کلید Touch Touch + کلید Touch Touch Touch Touch Touch
رله
خروجی آژیر × ×
× × × ×
PoE Option × ×  × ×
Option × × ×
باتری داخلی (UPS) Option Option Option Option
Option Option
بازیابی اطلاعات × × × ×
×
کارت عملیاتی  × × × × با صفحه‌کلید
زبان فارسی/En فارسی /En فارسی /En فارسی /En فارسی/En فارسی/En فارسی/En فارسی/En فارسی/En
گارانتی دو سال دو سال یک سال یک سال یک سال یک سال یک سال یک سال یک سال

اگر بودجه شما محدود است شاید دستگاه تشخیص چهره برای شما مناسب نباشد! چون می توانید با هزینه کمتر دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی را خریداری کنید. ما یک مقاله با عنوان راهنمای انتخاب بهترین حضور غیاب نگارش کرده ایم که می تواند به شما در انتخابتان کمک کنید.

ویژگی های کلیدی دستگاه ورود و خروج تشخیص چهره

1- تشخیص چهره دقیق با فناوری نوین

دستگاه ما از الگوریتم های پیشرفته یادگیری عمیق برای شناسایی و تأیید دقیق افراد در زمان واقعی استفاده می کند. حتی در شرایط کم نور می تواند بین افراد مختلف تمایز قائل شود. دقت تشخیص چهره دستگاه های جدید دنیای پردازش بالای 99 درصد است.

2- احراز هویت تصویری سریع

این سیستم قادر است یک چهره را شناسایی کرده و حضور و غیاب آن را در عرض چند ثانیه ثبت کند و به خصوص برای سازمان هایی که تعداد کارمندان زیادی دارند کارایی بالایی داشته باشد.

3- عملیات بدون تماس

دستگاه های ما یک تجربه کاملاً بدون لمس را ارائه می دهد که به حفظ بهداشت و کاهش انتشار میکروب ها در محل شما کمک می کند. حتی برخی از سامانه های ما که برای دوران کرونا توسعه داده شده بودند، قابلیت تشخیص چهره کارمندان با ماسک را هم دارند. اکنون که دوران کرونا به پایان رسیده، می توان برای ثبت تردد و حاضری کارمندان در بیمارستان ها و مکان های بهداشتی مشابه مورد استفاده قرار بگیرد.

4- قابلیت چند کاربره

سیستم ما می‌تواند هزاران الگوی چهره را ذخیره و شناسایی کند، که آن را برای سازمان‌های کوچک و بزرگ مناسب می‌کند.

5- ضد جعل

این دستگاه مجهز به فناوری ضد جعل است تا از تلاش های تقلبی برای فریب دادن سیستم جلوگیری کند. این می تواند بین یک شخص زنده و یک عکس یا ویدیو تمایز قائل شود و سطح بالایی از امنیت را تضمین کند.

6- قابلیت توسعه نرم افزار برای همگام سازی با سیستم های مدیریت کارمندان

دستگاه ما می تواند به طور یکپارچه با سیستم های مدیریت منابع انسانی و حقوق و دستمزد موجود شما یکپارچه شود بنابراین می تواند به طور خودکار گزارش های حضور و غیاب تولید کند و در زمان و تلاش شما صرفه جویی زیادی کند. این یکپارچه سازی و توسعه می تواند در غالب یک پروژه جدا انجام شود.

7-پشتیبانی از دو زبان فارسی و انگلیسی

همواره راحتی مشتریان هنگام استفاده از دستگاه ها دغدغه ما بوده است. دنیای پردازش اولین دستگاه حضور غیاب فارسی را سال ها پیش وارد بازار کرد و همچنان دستگاه های جدیدتر ما از زبان فارسی پشتیبانی می کند.

8- نمونه گیری با عکس پرسنلی کارمندان

برای صرفه جویی در زمان، به سادگی عکس پرسنلی کارمندان را به نرم افزار حضور و غیاب دنیای پردازش بارگذاری کنید تا اطلاعات وی در بانک اطلاعاتی سامانه قرارگیرد. پس از آپلود موفیت آمیز چهره کارمندان به سادگی توسط دستگاه تشخیص داده می شود.

مشخصات فنی دستگاه های حضور غیاب چهره دنیای پردازش

دستگاه های ورود و خروج پرسنل دنیای پردازش متنوع هستند و هر مدل دارای ویژگی خاص خود است بنابراین برای مشاهده مشخصات فنی دقیق هر مدل روی محصول مورد نظر کلیک کنید تا اطلاعات جزئی برای شما نمایش داده شود. همچنین می تواند با کلیک روی پی دی اف کاتالوگ محصولات دنیای پردازش این فایل را دانلود کرده و مطالعه بفرمایید. اما به صورت کلی می توان ویژگی ها را در ادامه خلاصه کرد:

  • دارای تکنولوژی visible light
  • تنوع در صفحه های نمایشگر از 2.8 اینچ تا 8 اینچ
  • قابلیت کارت خوانی و حضور غیاب با استفاده از کارت (بدون تماس)
  • مجهز به دوربین مادون قرمز و دارای قابلیت ثبت دمای بدن
  • ظرفیت ذخیره چهره و اطلاعات کارمندان بسیار بالا (جزئیات مدل ها را مطالعه فرمایید)
  • سیستم عامل linux

نکات مهم برای استفاده از دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره

اولین و مهمترین نکته استفاده دستگاه در مکانی است که نور مناسب برای تشخیص چهره وجود داشته باشد. مقدار نور به مدل دستگاه بستگی دارد و دستگاه های جدید حساسیت کمتری به شدت نور دارند. به طور کلی طبق عکس زیر بهتر است دستگاه در معرض تابش مستقیم نور خورشید در فضای باز یا پشت پنجره نباشد اما برای بررسی دقیق تر می تواند از تیم پشتیبانی دنیای پردازش سوال کنید.

نکته مهم بعدی انتخاب دستگاه مناسب برای کسب و کار شما است تا بتوانید با هزینه مناسبی نیاز های خود را برطرف کنید.

مزایا و معایب دستگاه حضور غیاب چهره

مزایا: امنیت بیشتر و شناسایی افراد تعریف نشده در سیستم

 سرعت بالا و صرفه جویی در زمان

 عدم امکان تقلب در ثبت حضور کارمندان

 بدون نیاز به تماس فیزیکی به دستگاه

 معایب:

 نیاز به حافظه بالاتر، دوربین و سخت افزارهای پیشرفته تر قیمت این دستگاه ها را بالا برده است.

 برخی مدل ها به نور بیش از حد حساس هستند و باید در مکانی مناسب نصب شوند.

 ثبت نمونه اولیه چهره کارمندان باید به درستی انجام شود تا حضور و غیاب بدون مشکل انجام شود.

قیمت و خرید دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره

قیمت دستگاه های تشخیص جهره با توجه به سخت افزارها و لوازم الکترونیکی استفاده شده در آنها تعیین می شود. از آنجایی که قیمت ارز در ایران نوسان دارد، از شما خواهشمندیم برای استعلام قیمت و خرید از طریق واحد فروش با شماره تلفن 02184288 تماس بگیرید.

همچنین می توانید فرم زیر را پر کنید و برای ما ارسال کنید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

فرم درخواست مشاوره

اگر برای انتخاب محصول مناسب نیاز به مشاوره دارید در فرم مشخص شده اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید تا با شما تماس بگیریم.

همچنین می توانید مقاله راهنمای انتخاب سیستم حضور و غیاب مناسب را مطالعه نمایید.

درباره ما

دنیای پردازش با هدف طراحی و تولید سیستم های
الکترونیکی و کامپیوتری در سال 1368 فعالیت خود را آغاز نمود.
امروز شرکت مفتخر است با به خدمت گرفتن 125 نفر کارشناس
و تکنسین در تهران و 26 نمایندگی مستقل در سراسر کشور در خدمت هزاران سازمان، اداره و کارخانه است.

تماس با ما

تهران، امیر آباد، خیابان کارگر شمالی، بالاتر از جلال آل احمد، نبش خیابان چهاردهم،شماره 1941
کد پستی: 1439744411
تلفن: 84288 - 021
فکس: 88632587 - 021

info@processingworld.com
sales@processingworld.com