سامانه مدیریت پارکینگ

 

کاربران سیستم مدیریت پارکینگ با این سیستم کم و بیش آشنا هستند و به عنوان راننده انتظار دارند که استفاده از این سیستم آسان و کارآمد باشد. مراجعین توقع دارند که این سیستم باعث افزایش سرعت روند کار شود و مشکل ساز نباشد. کاربران باید بدانند که چگونه از این سیستم استفاده کنند و با نحوه ی پرداخت نیز آشنا باشند. پرداخت هزینه حائز اهمیت است چرا که مالکان پارکینگ، اجازه نمی دهند مراجعین بدون پرداخت هزینه، خودروی خود را در پارکینگ پارک کنند.
سیستم مدیریت پارکینگ، مشکلاتی همراه داشت که با پیشرفت تکنولوژی و تغییراتی که در این سیستم رخ داد این مشکلات برطرف شد. چرا که تجهیزات و نرم افزار های یکپارچه ای در این سیستم به کار گرفته شد. با پیشرفت سیستم مدیریت پارکینگ، کنترل ورود و خروج خودروها از پارکینگ بسیار آسان گردید. این سیستم مزایای بسیاری دارد که به چندی از آنها اشاره می کنیم.
مزایای سامانه مدیریت پارکینگ
✔ مهم ترین مزیت این سامانه تکنولوژی پیشرفته ای است که در آن به کار گرفته شده است که بازدهی بسیار بالایی در پی دارد.
✔ طراحی و عملکرد این سامانه، به راحتی قابل مدیریت و نظارت است و کنترل آن توسط کارکنان پارکینگ امکان پذیر است.
✔ ویژگی برتر دیگر این سامانه این است که نیرو و انرژی زیادی صرف نمی شود ولی درآمد بالایی دارد. یعنی لازم نیست برای درآمدزایی کار سختی انجام بدهند.
✔ رانندگان با اطمینان خاطر خودروی خود را برای ساعتی در مکانی امن قرار می دهند. سیستم مدیریت پارکینگ مانع ورود و خروج افراد غیر مجاز می شود.
✔ این سیستم راهکار مناسبی برای صرفه جویی در زمان است. خودروها با سرعت بیشتری حرکت کرده و ترافیک کنترل می شود و به راحتی جای پارک در اختیارشان قرار داده می شود.
سامانه مدیریت پارکینگ انواع متفاوتی دارد که آشنایی با آنها توصیه می شود.
پارکینگ پرداخت اتوماتیک و مانع دار
این پارکینگ ها بسیار ساده اند. مشتری فقط خودروی خود را متوقف و در پارکینگ پارک می کند. وقتی از مانع عبور می کند کارت هوشمندی به وی داده می شود که به هنگام خروج این کارت درون دستگاهی قرار گرفته تا هزینه پارکینگ بر اساس زمان توقف ماشین در پارکینگ محاسبه شود. کارت به هنگام خروج به نگهبان حاضر در خروجی پس داده می شود تا خروج وی تایید شود.
سیستم پارکینگ خود پرداز
این سیستم طرفداران بیشتری دارد و بسیار ساده و ارزان است. در این نوع سیستم، زمانی که خودرو وارد پارکینگ می شود پلاک آن به صورت اتوماتیک ثبت می شود و طبق آن زمان توقف ماشین و هزینه محاسبه می شود.
سیستم پارکینگ رباتیک
این سیستم بسیار مدرن است و البته تعداد کمی از آن در دسترس است. لیکن در آینده محبوبیت بسیاری پیدا می کنند چرا که اکثریت به دنبال پیشرفت و توسعه ی پارکینگ ها هستند. زمانی که فرد وارد پارکینگ می شود تنها کاری که انجام می دهد توقف خودرو در مکان مخصوص پارک اولیه و ترک آن است. کارت هوشمندی به وی داده می شود. در مرحله ی بعد خودرو به منطقه ی مخصوص پارک منتقل داده می شود. وقتی صاحب خودرو باز می گردد کارت را پس داده و هزینه به صورت اتوماتیک محاسبه شده و توسط مشتری پرداخت می شود. سپس خودرو را در اختیارش قرار می دهند. تمام مراحل کامپیوتری شده است.

نظر خود را ثبت کنید

درباره ما

دنیای پردازش با هدف طراحی و تولید سیستم های
الکترونیکی و کامپیوتری در سال 1368 فعالیت خود را آغاز نمود.
امروز شرکت مفتخر است با به خدمت گرفتن 125 نفر کارشناس
و تکنسین در تهران و 26 نمایندگی مستقل در سراسر کشور در خدمت هزاران سازمان، اداره و کارخانه است.

تماس با ما

تهران، امیر آباد، خیابان کارگر شمالی، بالاتر از جلال آل احمد، نبش خیابان چهاردهم،شماره 1941
کد پستی: 1439744411
تلفن: 84288 - 021
فکس: 88632587 - 021

info@processingworld.com
sales@processingworld.com