دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی

مروری بر دستگاه حضور غیاب اثر انگشت

دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی یکی از سیستم های بیومتریک حضور و غیاب هستند که از اثر انگشت برای شناسایی و احراز هویت افراد استفاده می کنند. آنها روشی بسیار دقیق و قابل اعتماد برای پیگیری حضور و غیاب کارکنان، ساعات کار و دسترسی به مناطق با حساسیت های امنیتی هستند.

در دنیای مدرن امروز تمامی سازمان ها و شرکت ها برای صرفه جویی در زمان و افزایش بازدهی، نیاز به یک دستگاه حضور غیاب برای کنترل و نظارت روی ساعات حضور کارمندان خود هستند. از آنجایی که دستگاه های کارتزنی به علت داشتن مشکلاتی مانند امکان تقلب منسوخ شده هستند، دستگاه های بیومتریک مانند حضور غیاب تشخیص چهره و دستگاه انگشت زنی جایگزین آنها شده اند.

ویژگی های دستگاه حضور غیاب تشخیص اثر انگشت

1- دارای سنسور نوری ضد خش شناسایی اثر انگشت  

سنسور های نوری suprema دقت دستگاه در شناسایی بیومتریک کارمندان را بالا برده و عملا شانس تقلب را به صفر می رساند. همچنین به دلیل ضدخش بودن سنسور، عمر مفید دستگاه بالا بوده و در مکان های کاری با محیط خشن مانند کارگاه های ساخت و ساز نیز قابل استفاده است.

نرم افزار دستگاه طوری طراحی شده است که قادر به تشخیص اثر انگشت کارمندان تا 90 درجه انحراف است. بنابراین حتی اگر افراد نوک انگشت خود را به صورت دقیق روی سنسور نگذارند، ثبت آنها بدون مشکل انجام خواهد شد.

2-ظرفیت بالا

تمامی دستگاه های دنیای پردازش دارای هزاران ظرفیت برای ذخیره اطلاعات کارمندان هستند که برای مشاهده اطلاعات دقیق تر می توانید روی مدل مورد نظر خود کلیک کنید. هر کارمند می تواند تا چند اثر انگشت مخصوص خود را در دیتابیس ذخیره کند و این باعث می شود که اگر انگشت کارمند زخمی بود، بتواند بدون مشکل از انگشتان دیگرش برای ثبت حضور خود استفاده کند.

3- رابط کاربرپسند

کار با دستگاه های اثر انگشت شرکت ما بسیار ساده و کاربرپسند است. استفاده از صفحه نمایشگر با وضوح بالا و نشان دادن نتیجه تشخیص اثر انگشت با استفاده از رنگ و نشانه های بصری و صوتی باعث می شود که به راحتی حضور خود را ثبت و تردد کنند.

دستگاه های ثبت ورود و خروج دنیای پردازش ساخت ایران هستند و از زبان های فارسی و انگلیسی پشتیبانی می کنند که باعث سهولت استفاده کاربران ایرانی می شود.

4- سرعت و دقت بالا

الگوریتم و تکنولوژی به کار رفته در دستگاه های ما اثربخشی بالایی دارد به طوری که همزمان دقت و سرعت بالا ارائه می دهد که این امر باعث می شود در زمان پرسنل صرفه جویی شود.

5- امنیت بالا

داده های بیومتریک کارمندان در نرم افزار حضورغیاب، در جای دیگری قابل استفاده نیست و همچنین نفوذ به این سیستم رمزگذاری شده تقریبا غیر ممکن است.

علاوه بر امنیت بالای سامانه، این دستگاه می تواند به حفظ امنیت مکان های حساس و امنیتی کمک کند چرا که ورود افراد غیر مجاز با اثر انگشت ناشناس غیر ممکن خواهد شد.

6- شخصی سازی تنظیمات

مطابق نیازهای خاص سازمان خود، پارامترهایی مانند زمان بندی شیفت ها، مرخصی، قوانین حضور به موقع ، محاسبات اضافه کار و زمان استراحت دستگاه را پیکربندی کنید.

7- گزارش و آنالیز

می توانید از زمان حضور کارمندان در بازه های زمانی دلخواه در فرمت های مختلف خروجی بگیرید و به عنوان مدیر سازمان، آن را تحلیل کنید. اما اگر زمان کافی برای این کار ندارید، نرم افزار ما به طور خودکار می تواند یک گزارش جامع تحلیلی به شما ارائه دهد.

8- صرفه اقتصادی و دوام بالا

دستگاه اثر انگشت ورود و خروج، نسبت به دستگاه های ورود و خروج تشخیص چهره نیاز سخت افزاری کمتری دارد و در نتیجه، قیمت پایین تری دارد. این امر باعث می شود که حتی کسب و کارهای کوچک هم بتوانند با بودجه کم از این دستگاه ها بهره مند شوند.

 همچنین دوام این دستگاه ها بسیار بالاست و پس از نصب تقریبا می توان گفت نیازی به هیچ هزینه ای نیست. ظریف ترین قسمت این دستگاه ها سنسورهای تشخیص اثرانگشت است که ضدخش هستند و آسیب نمی بینند.

چگونه دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی مناسب با نیازهایتان را انتخاب کنید؟

ابتدا مطمئن شوید که این نوع دستگاه شناسایی مناسب شماست. برای اینکار می توانید مقاله راهنمای انتخاب دستگاه حضور و غیاب را مطالعه کنید.

پس از اینکه از انتخاب خود مطمئن شدید، برای انتخاب مدل مناسب ضروری است که فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید:

1- اندازه و وسعت کسب و کار شما:

اگر کسب و کار نوپا هستید، می توانید ارزانترین مدل دارای تکنولوژی تشخیص اثر انگشت یعنی مدل US10C را خریداری کنید.

2- ویژگی هایی که به دنبال آن هستید:

اگر مواردی مانند ظرفیت ذخیره الگوهای اثر انگشت، سرعت تشخیص، نوع گزارش دهی و موارد مشابه برای شما اهمیت دارد باید از وجود آن ویژگی در مدل مدنظرتان مطمئن شوید. به طور مثال دستگاه PW1700 بزرگترین صفحه نمایش را دارد و می تواند تا چند ساعت پس از قطعی برق به فعالیت خود ادامه دهد در صورتی که سایر مدل ها این قابلیت را ندارند.

به طور کلی اگر محدودیت بودجه ندارید، دستگاه PW1700 بهترین انتخاب بین دستگاه های کنترل تردد اثر انگشت است و با داشتن پردازنده دو هسته ای بالاترین سرعت شناسایی را دارد.

جدول زیر تفاوت ویژگی های مدل ها را به خوبی نشان می دهد:

رسانه - عکس - لوگوی دنیای پردازش رسانه - عکس - PW 1700 رسانه - عکس - PW 1600 رسانه - عکس - PW 1880 رسانه - عکس - PW 1850 رسانه - عکس - PW 1850L رسانه - عکس - PW 1830 رسانه - عکس - uFace202 رسانه - عکس - Mface302 رسانه - عکس - US10C
نام مدل PW 1700
PW 1600
PW 1880
PW 1850
PW 1850 L
PW 1830
uFace202
Mface 302 US10-C
تشخیص چهره (تعداد) × × ۱۰۰/۰۰۰ ۵۰/۰۰۰ ۳/۰۰۰ ۱/۰۰۰ ۳/۰۰۰ ۲۰۰ ×
کارت خوان  
اثر انگشت (تعداد)

۹۰۰۰

(Option)۲۵۰۰۰

۹۰۰۰

(Option)۲۵۰۰۰

× × × × ۴۰۰۰ ۵۰۰ ۳۰۰۰
نمایشگر لمسی × ×
اندازه نمایشگر ۵ اینچ ۷ اینچ ۸ اینچ ۵ اینچ ۵ اینچ ۲/۸ اینچ ۴/۳ اینچ ۲/۸ اینچ ۳ اینچ
Ethernet(RJ45)
×
RS232/485 RS232 RS232 × × × RS232
Wi-Fi Option Option
Option × Option
USB  
GPRS Option Option × × × × Option × ×
 حسگر حرارتی  × × Option Option × × × × ×
صفحه کلید Touch Touch + کلید Touch Touch Touch Touch Touch
رله
خروجی آژیر × ×
× × × ×
PoE Option × ×  × ×
Option × × ×
باتری داخلی (UPS) Option Option Option Option
Option Option
بازیابی اطلاعات × × × ×
×
کارت عملیاتی  × × × × با صفحه‌کلید
زبان فارسی/En فارسی /En فارسی /En فارسی /En فارسی/En فارسی/En فارسی/En فارسی/En فارسی/En
گارانتی دو سال دو سال یک سال یک سال یک سال یک سال یک سال یک سال یک سال

مقایسه دستگاه حضور غیاب اثر انگشت با دستگاه های کارتزنی

اتکا کردن به سیستم حضور غیاب کارتی مشکلاتی دارد که اینجا می خواهیم به آن بپردازیم:

  1. امکان تقلب در استفاده کارت توسط دوستان کارمندان
  2. امکان گم شدن یا جا گذاشتن کارت در خانه
  3. امکان شکستن کارت یا مفقود شدن و نیاز به هزینه اضافی برای کارت جدید

لازم به ذکر است که تمامی دستگاه های حضور غیاب دنیای پردازش، به عنوان یک قابلیت اضافی، دارای کارت و کارت خوان هم هستند. پس اگر به هر دلیل مایل هستید از دستگاه حضور غیاب کارتزنی استفاده کنید، با خیال راحت می توانید محصول ما را خریداری کنید.

به جمع مشتریان دنیای پردازش اضافه شوید

تیم پشتیبانی دنیای پردازش همواره پس از خرید محصول از نصب تا پاسخ به سوالات شما در کنار شما خواهد بود. برای اطلاع از قیمت و خرید دستگاه حضور غیاب اثر انگشت با شماه تلفن 02184288 تماس بگیرید.

در صورتی که می خواهید از ما در مورد دستگاه ها سوال بپرسید، علاوه بر اینکه می توانید با ما تماس بگیرید، می توانید فرم درخواست مشاوره که در زیر قرار داده شده است را پر کرده و ارسال کنید. کارشناسان  ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

فرم درخواست مشاوره

اگر برای انتخاب محصول مناسب نیاز به مشاوره دارید در فرم مشخص شده اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید تا با شما تماس بگیریم.

همچنین می توانید مقاله راهنمای انتخاب سیستم حضور و غیاب مناسب را مطالعه نمایید.

ایبوک های راهنمای کاربری دستگاه حضور غیاب تشخیص اثر انگشت

درباره ما

دنیای پردازش با هدف طراحی و تولید سیستم های
الکترونیکی و کامپیوتری در سال 1368 فعالیت خود را آغاز نمود.
امروز شرکت مفتخر است با به خدمت گرفتن 125 نفر کارشناس
و تکنسین در تهران و 26 نمایندگی مستقل در سراسر کشور در خدمت هزاران سازمان، اداره و کارخانه است.

تماس با ما

تهران، امیر آباد، خیابان کارگر شمالی، بالاتر از جلال آل احمد، نبش خیابان چهاردهم،شماره 1941
کد پستی: 1439744411
تلفن: 84288 - 021
فکس: 88632587 - 021

info@processingworld.com
sales@processingworld.com